"Mówmy, czemu homoseksualizm jest przyczyną pedofilii w Kościele". Wojewoda o walce z ideologią LGBT

Polska
"Mówmy, czemu homoseksualizm jest przyczyną pedofilii w Kościele". Wojewoda o walce z ideologią LGBT
lublin.uw.gov.pl

- Jeżeli chcemy realnie działać w obronie rodziny i w obronie dziecka, to rozmawiajmy rzetelnie o zbrodni pedofilii również w Kościele, ale tylko wówczas, kiedy powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni i dlaczego jest on główną przyczyną pedofilii w Kościele - mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który odznaczył samorządy za poparcie uchwały przeciwko "ideologii LGBT".

- Wszystko, co się dzieje na naszych oczach, to wielkie, totalne uderzenie w jedność wspólnoty narodu polskiego. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę, uderza w rodzinę. Jeżeli zniszczy rodzinę, to zniszczy naród. Instytucją, która broni rodziny w sposób absolutnie nieugięty, konsekwentny i ciągły, był, jest i pozostaje Kościół. Jeśli przyjdą zniszczyć naród, zaczną od Kościoła, bo to on jest siłą tego narodu - mówił w czwartek Przemysław Czarnek.

 

Wojewoda podkreślił wagę instytucji rodziny, odnosząc się do konstytucji. - W art. 18 konstytucji mamy przepis, który może być wzorcem tego rodzaju przepisów stojących na straży rodziny dla całego świata. Śmiem twierdzić, że jest to jedno z niewielu państw na świecie, które tego rodzaju przepis posiada. Warto ten przepis czytać wielokrotnie i zastanawiać się nad jego treścią. Przepis art. 18 brzmi następująco: "małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo, rodzicielstwo znajdują się pod ochroną prawną Rzeczypospolitej Polskiej" - podkreślił.

 

Następnie odznaczył samorządy medalem wojewody lubelskiego za podjęte działania w celu "ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję »Samorząd wolny od ideologii LGBT« oraz kultywowanie myśli św. Jana Pawła II".

 

 

Wojewoda mówił, że są osoby, które "łażą po ulicach i krzyczą »konstytucja, konstytucja«, nie widząc co jest w niej napisane i nie widząc, że tej konstytucji nie przestrzegano od 1997 roku". - Przez wiele lat nie dbało się o podstawową komórkę narodu, jaką jest rodzina - zaznaczył. 

 

Wśród odznaczonych samorządów znalazły się: Sejmik Województwa Lubelskiego, Powiat Świdnicki, Powiat Rycki, Miasto Świdnik, Miasto Ostrów Lubelski, Miasto Urzędów, Gmina Mełgiew, Gmina Zakrzówek i Gmina Wilkołaz.

 

 

Chcą obronić rodziny i dzieci przed "propagandą homoseksualną"

 

Pierwszym samorządem w województwie lubelskim, który podjął takie stanowisko był powiat świdnicki. "Samorząd wolny od ideologii LGBT" to deklaracja, która powstała z inicjatywy radnych Lubelszczyzny, którzy chcą za jej pomocą obronić rodziny i dzieci przed "propagandą homoseksualną". 

 

Temat społeczności LGBT jest szeroko komentowany, od kiedy tzw. deklarację LGBT+ podpisał prezydent stolicy.


Dokument zakłada działania w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). 

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie