W Kalwarii Zebrzydowskiej samorząd ma być "wolny od LGBT"

Polska
W Kalwarii Zebrzydowskiej samorząd ma być "wolny od LGBT"
Wikimedia Commons/Scotch Mist/CC BY SA 4.0 pl

Popierany przez PSL Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty zapowiedział, że na najbliższej sesji zaproponuje radnym przyjęcie stanowiska deklarującego wolność tego samorządu od "ideologii LGBT" - podały we wtorek służby prasowe kalwaryjskiego magistratu.

"Zadaniem wszystkich instytucji jest przeciwdziałanie i ochrona dzieci przed deprawacją i demoralizacją" - podkreślił cytowany w komunikacie burmistrz Ormanty.

 

Samorządowiec złożył swą deklarację po spotkaniu małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak z dyrektorami kalwaryjskich szkół, do którego doszło w poniedziałek. "W jego trakcie dyskutowano nad zagrożeniami dla młodego pokolenia" - podał magistrat.

 

Ormanty poparł działania podejmowane przez kurator. "Wyrażam zdecydowane poparcie dla wszystkich działań podejmowanych przez panią kurator wyrażających sprzeciw wobec demoralizujących treści zawartych w standardach edukacyjnych Światowej Organizacji Zdrowia WHO" - powiedział.

 

Burmistrz solidaryzuje się z małopolską kurator oświaty

 

Burmistrz przekazał Barbarze Nowak pismo, w którym wyraził uznanie za jej "troskę o harmonijny rozwój dzieci i młodzieży". "Dowodem tego jest przeciwstawienie się ideologicznej indoktrynacji w szkołach" - napisał.

 

Zapowiedział też, że na kolejną sesję przygotuje projekt stanowiska "Samorząd wolny od ideologii LGBT". Jak dodał, ma ono być podobne do tego, które zainicjowali samorządowcy z Lubelszczyzny.

 

Wcześniej Świdnik zapowiedział walkę z LGBT

 

W miniony czwartek rada powiatu świdnickiego zadeklarowała, że ich samorząd będzie "wolny od ideologii LBGT". "Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej!" - głosi stanowisko.

 

Samorządowcy zadeklarowali m.in., że zrobią wszystko, aby "do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)". Nie pozwolą też na wywieranie "administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach". "Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów" - głosi dokument.

 

Radni ze Świdnika odwołali się w dokumencie do tradycji narodowej i chrześcijańskiej.

 

Tomasz Baluś z kalwaryjskiego magistratu poinformował, że data kolejnej sesji rady nie została jeszcze wyznaczona. Zwołana zostanie jednak prawdopodobnie w ciągu miesiąca.

 

Augustyn Ormanty w wyborach reprezentował KW PSL. Swoją funkcję pełni od wielu kadencji z przerwą w latach 2010-2014.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie