Uderzył samochodem w ścianę budynku. Stracił prawo jazdy, a miał wszystkie szesnaście kategorii

Polska
Uderzył samochodem w ścianę budynku. Stracił prawo jazdy, a miał wszystkie szesnaście kategorii
Policja Warmińsko-Mazurska

Kierujący samochodem 64-latek stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w ścianę budynku gospodarczego. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Z powodu tego nieodpowiedzialnego zachowania mężczyźnie zatrzymane zostało jego prawo jazdy, w którym miał komplet kategorii. Grozi mu też zakaz kierowania pojazdami przez trzy lata.

W poniedziałek po południu w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do wypadku. 64-latek kierujący fordem uderzył w ścianę stojącego przy drodze budynku gospodarczego.

 

Mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z drogi, bo był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

 

Z relacji świadków wynikało, że chwilę wcześniej kierowca jechał całą szerokością drogi, niemal doprowadzając do zderzenia z innym samochodem.

 

W wyniku wypadku nikomu nic poważnego się nie stało. 64-latek stracił jednak prawo jazdy. Policja poinformowała, że kierujący miał wszystkie możliwe kategorie uprawnień.

 

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi przez co najmniej 3 lata i wysoka kara grzywny.

dk/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze