Zderzenie samochodu z cysterną. Nie żyje 1,5 roczne dziecko

Polska
Zderzenie samochodu z cysterną. Nie żyje 1,5 roczne dziecko
kalisz112.info.pl

W poniedziałek późnym wieczorem w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zmarła półtoraroczna dziewczynka z powiatu kaliskiego. Dziecko trafiło do Łodzi po zderzeniu auta jej matki z cysterną w wielkopolskim Pamięcinie.

W kaliskim szpitalu przebywa 33-letnia matka dziecka.

 

- Jej stan jest ciężki, ale stabilny – powiedział we wtorek rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

 

Mieszkanka powiatu kaliskiego i jej półtoraroczne dziecko trafiły do kaliskiego szpitala w poniedziałek po wypadku drogowym w wielkopolskim Pamięcinie.

 

Decyzją lekarzy szpitala w Kaliszu 33-letnia kobieta pozostała na oddziale intensywnej opieki medycznej, a dziecko przetransportowano śmigłowcem do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

 

Zmarła późnym wieczorem 

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 442. Prowadzony przez 33-latkę samochód osobowy zderzył się tam z wozem asenizacyjnym.

 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w kierunku Kalisza jechał volkswagen, a za nim renault kangoo, którym podróżowała 33-letnia kobieta z dzieckiem. Kierowca volkswagena zatrzymał się i zamierzał skręcić w lewo. Kobieta zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się czołowo z cysterną – powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

 

Trwają czynności w sprawie ustalenia przyczyn wypadku.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie