Gwałt na 3-latce. Zamieszki na ulicach Kaszmiru

Świat
Gwałt na 3-latce. Zamieszki na ulicach Kaszmiru
AP

Tysiące osób wyszło na ulice miejscowości leżących w Kaszmirze. Protestujący żądają wprowadzenia przez rząd Indii surowych kar za gwałty na nieletnich. Doszło do zamieszek, policja aresztowała już 100 osób. Demonstracje są pokłosiem gwałtu na 3-letniej dziewczynce, która została słodyczami zwabiona do opuszczonej szkoły i zgwałcona przez swojego sąsiada.

Gwałciciel został już aresztowany i czeka na rozpoczęcie procesu.

 

Postawiono mu zarzut gwałtu. Rodzina Tahira Ahmada Mira przedstawiła śledczym dokumenty, z których wynika, że napastnik ma 13 lat. Krewni sprawcy chcą w ten sposób złagodzić karę, która mu grozi.

 

Z koeli protestujący twierdzą, że gwałciciel jest dużo starszy. Wskazują fakt, że mężczyzna pracował w miejscowym warsztacie samochodowym.

 

Skrzywdzone dziecko odnalazła rodzina. Bliscy usłyszeli płacz i zobaczyli dziewczynkę całą we krwi. Obecnie przebywa ona w szpitalu, jej stan jest ciężki. 

 

Według krajowych statystyk prowadzonych od 2016 r., dziennie w Indiach zgłaszanych jest ponad 100 gwałtów dokonywanych na kobietach i dziewczynkach. Według Fundacji Thomasa Reutera, Indie to najbardziej niebezpieczny kraj dla kobiet.

maw/hlk/ indiatoday.in, "The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie