Wielkopolskie: Matka i jej 1,5-roczne dziecko z ciężkimi obrażeniami po czołowym zderzeniu

Polska
Wielkopolskie: Matka i jej 1,5-roczne dziecko z ciężkimi obrażeniami po czołowym zderzeniu
Zdjęcie ilustracyjne/ flickr.com/ Piotr Król

33-letnia nieprzytomna mieszkanka powiatu kaliskiego i jej 1,5-roczne dziecko trafiły do kaliskiego szpitala po wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek w Pamięcinie (woj. wielkopolskie). Kobieta i dziecko są w ciężkim stanie - poinformował rzecznik prasowy szpitala Paweł Gawroński.

Decyzją lekarzy szpitala w Kaliszu 33-letnia kobieta pozostanie na oddziale intensywnej opieki medycznej a dziecko zostanie przetransportowane śmigłowcem do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

 

Jak poinformował rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński kobieta i dziecko są w ciężkim stanie.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Pamięcin na drodze wojewódzkiej nr 442. Prowadzony przez 33-latkę samochód osobowy zderzył się tam z wozem asenizacyjnym; następnie dachował.

 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w kierunku Kalisza jechał volkswagen, a za nim renault Kangoo, którym podróżowała 33-letnia kobieta z dzieckiem. Kierowca volkswagena zatrzymał się i zamierzał skręcić w lewo. Kobieta zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z cysterną" - powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Ruchem na drodze kieruje policja.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie