KAS udaremniła przemyt 12 tys. tabletek na potencję

Polska
KAS udaremniła przemyt 12 tys. tabletek na potencję
Polsat News

Blisko 12 tysięcy szt. tabletek na potencję wartych 45 tys. zł zatrzymali w ostatnich dniach funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podczas kontroli podróżnych na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.

Jak poinformowała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej Edyta Chabowska, kontrabanda została ujawniona podczas rewizji jednego z autokarów wjeżdżających do Polski.

 

- Funkcjonariusze ujawnili w jednej ze skrytek blisko 12 tysięcy sztuk tabletek na potencję. Ich rynkowa wartość to 45 tysięcy złotych. Gdyby tabletki trafiły do nielegalnego obrotu Skarb Państwa straciłby ponad 10 tysięcy złotych z tytułu nieuiszczonych należności - dodała.

 

Do przemytu przyznał się 41-letni kierowca, obywatel Ukrainy. Przeciwko mężczyźnie wszczęte zostało postepowanie karne-skarbowe. Na poczet kary grożącej mężczyźnie zabezpieczono kwotę 5 tys. zł.

 

Chabowska przypomniała, że to kolejna w tym roku udaremniona próba przemytu tego typu medykamentów na przejściu granicznym w Medyce. W marcu br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt 1250 szt. tabletek, które usiłował wwieźć do Polski 44-letni Ukrainiec.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie