Mieli przemycić przez granicę 220 obywateli Wietnamu. 14 osób odpowie przed sądem

Polska
Mieli przemycić przez granicę 220 obywateli Wietnamu. 14 osób odpowie przed sądem
Nadodrzański OSG

14 osób odpowie przed sądem za udział w grupie zajmującej się przemytem obywateli Wietnamu. Grupa miała działać w Warszawie od stycznia do listopada 2018 i zdaniem śledczych zorganizować przerzut przez granicę 220 obywateli Wietnamu.

Grupę przestępczą zajmującą się przemytem obywateli Wietnamu rozpracowali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W ramach prowadzonego śledztwa zatrzymali łącznie 16 osób - poinformowała w poniedziałek Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Nadodrzański OSG

 

 

Członkowie grupy, jak podała Konieczniak, mieli zorganizować przerzut przez granicę 220 obywateli Wietnamu. - Wietnamczycy z terenu Wietnamu przez Rosję, Łotwę, Litwę trafiali do Polski a następnie do Niemiec, Francji i Belgii - powiedziała rzeczniczka.

 

Grupa działała w Warszawie od stycznia do listopada 2018. Straż Graniczna przeszukując stołeczne mieszkania, zatrzymanych członków grupy, zabezpieczyła 40 paszportów wietnamskich, które wcześniej zostały odebrane przerzucanym obywatelom Wietnamu.

 

Trzy osoby tymczasowo aresztowane

 

Akt oskarżenia w tej sprawie sporządziła Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu. Objęto nim 14 osób. Trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane.

 

Konieczniak podała, że szefem grupy był obywatel Wietnamu, który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez niemieckie organy ścigania. 12 osób spośród zatrzymanych w tej sprawie przyznało się do zarzutów i złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

msl/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!