Afganistan: nie żyje doradczyni parlamentu. Zastrzelono ją, gdy szła do pracy

Świat
Afganistan: nie żyje doradczyni parlamentu. Zastrzelono ją, gdy szła do pracy
Zdjęcie ilustracyjne/ pexels.com/ Pixabay

W Kabulu w sobotę rano została zastrzelona przez nieznanych sprawców doradczyni ds. kultury izby niższej parlamentu Afganistanu, była dziennikarka Mina Mangal - poinformował rzecznik afgańskiego MSW Nasrat Rahimi.

Kiedy udawała się do pracy, została zabita "przez grupę napastników" - przekazał Rahimi. Dodał, że wszczęto śledztwo, ale nikogo jeszcze nie zatrzymano.

 

Nikt też nie przyznał się do ataku. Według kabulskiej policji nie jest pewne, czy morderstwo było aktem politycznego terroru czy porachunkami osobistymi.

 

Delegatura Unii Europejskiej w Afganistanie wyraziła na Twitterze swoje "poruszenie, smutek i konsternację" z powodu śmierci Mangal. Dodała, że UE będzie nalegać na szybkie dochodzenie i postawienie zabójców przed sądem.

 

Niebezpieczny Afganistan

 

W 2018 roku w Afganistanie zginęło 15 dziennikarzy i pracowników mediów, a około 20 odniosło obrażenia podczas wykonywania swoich obowiązków.

 

W rankingu wolności prasy 2019, prowadzonym przez organizację Reporterzy bez Granic, Afganistan znajduje się na 121. miejscu wśród 180 krajów

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie