Zbór Kościoła Zielonoświątkowego kupił były supermarket. Wierni zbierali datki przez 30 lat

Polska
Zbór Kościoła Zielonoświątkowego kupił były supermarket. Wierni zbierali datki przez 30 lat
Zdjęcie ilustracyjne/flickr.com/Hannah P

Sala modlitewnych zgromadzeń, kawiarenka, pokój zabaw - między innymi to ma powstać w budynku po dawnym supermarkecie w Tczewie (woj. pomorskie). Jego właścicielem stał się niedawno lokalny Zbór Kościoła Zielonoświątkowego. - Do samego końca nie wiedzieliśmy, czy to w ogóle będzie możliwe - powiedział pastor Janusz Meisser.

Jak podaje portal epoznan.pl, od 2017 r. nie udawało się znaleźć chętnych na najem lokalu po byłym supermarkecie przy ul. Kwiatowej w Tczewie. Dopiero 10 dni temu budowlę wraz z przyległościami kupił Zbór Kościoła Zielonoświątkowego.

 

- Budynek będzie miał czysto użytkową funkcję - stwierdził pastor Janusz Meisser w rozmowie z polsatnews.pl. Wyliczył, że w środku powstaną m.in. miejsca zgromadzeń, czy salka dla dzieci. 

 

"Dla mieszkańców Tczewa i okolic"

 

Pastor dodał, że część budynku będzie przeznaczona "nie na stricte kościelne działania", takie jak punkt przedszkolny, kawiarnia czy ognisko muzyczne.

 

- Te miejsca będą dostępne dla wszystkich mieszkańców Tczewa i okolic, jeżeli wszystko uda nam się od strony prawnej i podatkowej - powiedział.

 

Nie wiadomo jeszcze, ile potrwa przekształcenie dawnego centrum handlowego na obiekt sakralny. - Dopiero poznajemy ten budynek. Nie mieliśmy żadnych planów, zanim go nabyliśmy, bo do samego końca nie wiedzieliśmy, czy to w ogóle będzie możliwe - stwierdził pastor Meisser.

 

Nie korzystali z zewnętrznej pomocy

 

Wierni zbierali datki na nową siedzibę od 30 lat; w Tczewie i okolicach mieszka ich teraz ok. 230.

 

Obecnie tczewski Zbór ma siedzibę w małej kamienicy, którą wynajmuje od prywatnego właściciela. Jak powiedział pastor Meisser, przy zakupie budynku po byłym supermarkecie społeczność nie korzystała z żadnej zewnętrznej pomocy.

wka/luq/ epoznan.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie