Kilkadziesiąt oszukanych osób. Aresztowano przedstawiciela krakowskiego biura podróży

Polska
Kilkadziesiąt oszukanych osób. Aresztowano przedstawiciela krakowskiego biura podróży
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Co najmniej kilkadziesiąt osób zostało oszukanych przez przedstawiciela zarejestrowanego w Krakowie biura podróży KT2. Podpisywał on umowy i przyjmował pieniądze od klientów, ale nie dokonywał żadnych rezerwacji. Turyści dowiadywali się o tym już po dotarciu na lotnisku.

37-latek usłyszał zarzuty i został aresztowany. Policjanci apelują do wszystkich poszkodowanych przez biuro, by się do nich zgłaszali.

 

Mężczyznę zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy w Wodzisławiu Śląskim. "Zwykle wykupując wakacje w biurze podróży ufamy w najlepsze intencje właścicieli i pracowników takich placówek. Mają oni za zadanie zadbać o nasz beztroski wypoczynek. Niestety zdarza się, że zostajemy oszukani. Taka sytuacja przytrafiła się kilkudziesięciu osobom z terenu województwa śląskiego i nie tylko" - poinformowała wodzisławska policja.

 

"Pokrzywdzeni mieli opłacone wczasy"

 

Pierwsi poszkodowani przez wirtualne biuro podróży zaczęli zgłaszać się do wodzisławskiej komendy z końcem kwietnia. "Pokrzywdzeni mieli opłacone wczasy "majówkowe" wraz z wyżywieniem i ubezpieczeniem. Niestety w momencie dotarcia na lotnisko dowiadywali się, że nie ma takich rezerwacji" - opisują policjanci.

 

Mundurowi już następnego dnia zatrzymali przedstawiciela spółki. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszukania kilkudziesięciu turystów z woj. śląskiego i Czech. Został aresztowany na trzy miesiące.

 

Jak zaznaczają mundurowi, sprawa ma charakter rozwojowy - wciąż zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które miały bądź mają wykupione wczasy za pośrednictwem biura KT2 (pod nr tel. 32 453 72 75).

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie