Upadłość biura podróży po 20 latach działania. Wszystkie wyjazdy odwołane

Polska
Upadłość biura podróży po 20 latach działania. Wszystkie wyjazdy odwołane
Google Maps

O odwołaniu wszystkich wyjazdów i zaprzestaniu działalności poinformowało Biuro Podróży Olimp - Centrum Promocji i Last Minute z siedzibą w Krakowie. "Dzięki wysokiej kwocie ubezpieczenia oraz Funduszowi Gwarancyjnemu wszyscy Państwo otrzymacie zwrot wpłaconych kwot" - napisał Tour Operator. Na imprezach turystycznych tego biura we Francji i Włoszech przebywają 252 osoby.

O zakończeniu działalności Biuro Podróży Olimp poinformowało na swojej stronie internetowej. Dotychczasowa ofertę zastąpiło oświadczenie. Podano w nim, że decyzję o zakończeniu działalności podjęto z uwagi na "pogarszającą się sytuację finansową, spadające od kilku lat obroty i coraz mniejszą sprzedaż wyjazdów".

 

Turyści we Francji i Włoszech

 

Biuro poinformowało, że poza granicami Polski na imprezach turystycznych we Francji i Włoszech przebywa 252 turystów. 78 klientów podróżuje własnym transportem, a pozostałych 174 turystów biuro zapewniło, że ich powroty do kraju są opłacone i nastąpią zgodnie z rezerwacjami.

 

Firma zapewniła jednocześnie, że turyści, którzy obecne przebywają za granicą w ramach wykupionych wyjazdów "mają zapewnione świadczenia, aby mogli dokończyć pobyt".

 

Zwrot wpłaconych pieniędzy 

 

O sytuacji Olimp poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowej. Biuro podróży wskazało także w oświadczeniu, gdzie można składać wnioski o zwrot pieniędzy. 

 

"Jesteśmy pewni, iż dzięki wysokiej kwocie ubezpieczenia oraz Funduszowi Gwarancyjnemu wszyscy Państwo otrzymacie zwrot wpłaconych kwot. Staramy się obecnie i współpracujemy z Urzędem Marszałkowskim aby stało się to jak najszybciej" - dodano.

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie