Kandydat do europarlamentu neguje Holokaust, a Auschwitz nazywa "polskim Disneylandem"

Świat
Kandydat do europarlamentu neguje Holokaust, a Auschwitz nazywa "polskim Disneylandem"
Polsat News

- Jak można zaprzeczyć czemuś, co nigdy się nie wydarzyło? To największe kłamstwo od czasów Maryi Dziewicy - tak maltański polityk Norman Lowell odpowiedział na pytanie, czy neguje Holokaust. Na spotkaniu z wyborcami lider skrajnie prawicowego ugrupowania Imperium Europa i kandydat do europarlamentu porównał niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau do "polskiego Disneylandu".

Maltański kandydat do Parlamentu Europejskiego zaprzeczył podczas publicznego spotkania, że podczas wojny miał miejsce Holokaust.

 

Lowell: Auschwitz-Birkenau "polskim Disneylandem"

 

- Holokaust nigdy się nie wydarzył. Według rosyjskich danych w Auschwitz zginęło około 70 tys. Żydów. Te dane potwierdził Czerwony Krzyż, który miał swobodny dostęp do obozów. Żydzi umierali na tyfus, czerwonkę i z głodu, bo ich sojusznicy zbombardowali tory kolejowe - zapewniał Lowell, odpowiadając na pytanie dziennikarzy internetowego serwisu "Lovin Malta".

 

Wypowiedź polityka z Malty o "polskim Disneylandzie" zaczyna się od 6 minuty i 30 sek. nagrania wideo.

 

 

Według historyków podczas Holokaustu w Europie zginęło 6 mln Żydów. Ok. 3 mln z nich pochodziło z Polski.

 

"Dzieci z wadami powinny być zabijane"

 

72-letni Lowell w swoich wystąpieniach podkreśla, że nie jest "ani nazistą, ani neo-nazistą", ponieważ ma poglądy libertariańskie. Polityk wielokrotnie zaznaczał jednak, że Adolf Hitler jest dla niego "bohaterem".

 

Na początku kwietnia lider Imperium Europa został zaproszony do maltańskiej stacji telewizyjnej F Living na trwający półtorej godziny wywiad. Lowell przyznał w nim, że "dzieci z niepełnosprawnościami, lub wadami  psychicznymi nie powinny się rodzić, lub w ostateczności powinny być zabijane godzinę po narodzinach". Lowell zabijanie noworodków określił "okazaniem łaski".

 

Partia kontrowersyjnego polityka uzyskała w najnowszym sondażu 1,2 proc. poparcia.

bas/hlk/ polsatnews.pl, "Lovin Malta"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie