Samolot pasażerski wypadł z pasa podczas lądowania w Norylsku

Świat
Samolot pasażerski wypadł z pasa podczas lądowania w Norylsku
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimepdia.org/Anna Zvereva

Boeing 737-8AS rosyjskich linii lotniczych NordStar wypadł w poniedziałek rano z pasa startowego podczas lądowania w Norylsku - mieście zamkniętym w azjatyckiej części Rosji w Kraju Krasnojarskim. Na pokładzie maszyny znajdowało się 101 pasażerów i 6 osób personelu pokładowego. Według wstępnych informacji, nikt nie doznał obrażeń.

Służby informują, że najprawdopodobniej przyczyną problemów podczas lądowania były bardzo złe warunki pogodowe, nad lotniskiem przechodziła potężna śnieżyca. 

 

Boeing 737-8AS, należący do linii lotniczych NordStar, odbywał lot z Krasnojarska - trzeciego pod względem wielkości miasta na Syberii. Maszyna po wylądowaniu nie zdołała zatrzymać się na końcu pasa startowego i wypadła z niego. 

 

Według wstępnych informacji mediów, nikt spośród 101 pasażerów nie odniósł obrażeń. 

 

Tragiczne skutki lądowania awaryjnego w Moskwie

 

Do incydentu doszło nazajutrz po awaryjnym lądowaniu samolotu pasażerskiego Suchoj Superjet 100 na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, w wyniku którego 41 osób poniosło śmierć. 

 

Samolot pasażerski, który miał lecieć z Moskwy do Murmańska, poprosił o zgodę na lądowanie krótko po starcie około godz. 18 czasu lokalnego (godz. 17 w Polsce). Z powodu trudnych warunków pogodowych dopiero przy drugiej próbie zdołał wylądować. Wówczas już tylna część maszyny była cała w płomieniach. Później podano, że ta część samolotu została całkowicie zniszczona. 

grz/luq/ goklerdeyiz.net, Reuters

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze