Minął zakaz i wjechał wprost na przejazd kolejowy, gdzie utknął. Pociąg stanął w ostatniej chwili

Polska

Niewiele brakowało, a tragicznie mogłoby się skończyć nocne zdarzenie na przejeździe kolejowym w Ludyni w woj. świętokrzyskim. Pomimo zakazu kierowca osobowego renault chciał przejechać przez przejazd kolejowy, po czym utknął na szynach. Akurat nadjeżdżał pociąg, którego maszynista zatrzymał skład kilkanaście metrów od uwięzionego pojazdu.

Na niestrzeżonym przejeździe w Ludyni niedaleko Włoszczowy prowadzone są prace remontowe i dlatego obowiązuje tam zakaz ruchu samochodów.

 

Mimo, że przed przejazdem stoi znak "ślepa ulica", a na środku drogi ustawiona jest zapora wraz ze znakiem "zakaz ruchu w obu kierunkach", kierowca osobowego renault podjął próbę przejechania na drugą stronę torów.

 

Samochód nie zdołał przejechać i z uwagi na zdemontowane płyty betonowe "zawisł" na szynach.

 

Maszynista nadjeżdżającego pociągu w porę otrzymał sygnał o przeszkodzie i zatrzymał skład kilkanaście metrów przed pojazdem. Operator pojazdu szynowego zauważył dwie osoby, które po nieudanej próbie wypchnięcia samochodu oddalają się z miejsca zdarzenia.

 

Policjanci ustalili, że pojazdem kierował 26-latek z powiatu włoszczowskiego.

 

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a natomiast za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu do 8 lat więzienia.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie