Przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Kierowca autobusu ryzykował życie pasażerów

Polska

Niebezpieczną sytuację na przejeździe kolejowym na ulicy Świętojańskiej w Szczecinie nagrał jeden ze świadków. Kierowca miejskiego autobusu linii nr 59, który wiózł pasażerów, przejechał przez torowisko, choć migający czerwony sygnał świetlny zabraniał wjazdu i ostrzegał o zbliżającym się pociągu. Sprawą zajęła się policja.

Na filmie widać stojące przed torowiskiem samochody. Czerwone, pulsujące światło informuje, że w każdej chwili może tamtędy przejechać pociąg. Niektórzy kierowcy lekceważą jednak sygnały i ruszają. Kierowca miejskiego autobusu także decyduje się przejechać przez przejazd, ryzykując bezpieczeństwo pasażerów.

 

Jego zachowanie nagrał jeden ze świadków - instruktor jazdy.

 

- Zatrzymywały się pojazdy przed stopem i ruszały, choć światła migały. Włączyłem nagrywanie, żeby kursantom pokazać nieodpowiedzialność kierowców. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy kierowca autobusu też przejechał - powiedział Polsat News instruktor jazdy Filip Grega.

 

Zachowanie kierowcy autobusu ocenią policjanci, do których trafiło nagranie. - Zbliżając się do przejazdu kierowca powinien zachować szczególną ostrożność oraz upewnić się, czy nie nadjeżdża pojazd maszynowy. Migające czerwone światła oznaczają bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd - tłumaczy st. sierż. Ewelina Sierzchuła z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

 

We wrześniu ubiegłego roku na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim kierowca autobusu z pasażerami także zlekceważył sygnalizację przed przejazdem.  Doszło do zderzenia z pociągiem Pendolino relacji Gdynia - Bielsko Biała. W wypadku nikt nie zginął.

paw/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie