Bułgaria: prawie 290 kg heroiny wartej 9 mln euro przejęto na granicy z Turcją

Świat
Bułgaria: prawie 290 kg heroiny wartej 9 mln euro przejęto na granicy z Turcją
pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne

Prawie 290 kg heroiny o wartości 17,7 mln lewów (9 mln euro) przejęto na przejściu granicznym Kapitan Andreewo - największym między Bułgarią a Turcją, jednym z ważnych punktów granicznych na tzw. bałkańskim szlaku narkotykowym - podała w czwartek bułgarska prokuratura.

Narkotyki znaleziono w niedzielę.

 

Były one ukryte w irańskiej ciężarówce w skrzyniach, w których znajdowały się elementy maszyny drogowej do malowania jezdni. Kierowcą pojazdu był 36-letni Irańczyk. Razem z nim podróżował 40-letni Turek, a odbiorcą heroiny był również Turek na stałe mieszkający w Bułgarii.

Wszystkich trzech zatrzymano; grozi im kara więzienia od 15 do 20 lat i grzywna od 100 tys. do 150 tys. euro. Łącznie w ciężarówce ukryto ponad 288 kg heroiny wysokiej jakości.

 

W ciągu ostatnich kilkunastu dni z Morza Czarnego wyłowiono wysokiej jakości kokainę. We wtorek bułgarska straż graniczna wyłowiła 17 kilogramów narkotyków, wcześniej - 185 kg.

 

W ostatnim tygodniu marca w delcie Dunaju w Rumunii znaleziono łódź z prawie toną kokainy, a na rumuńskim wybrzeżu morze wyrzuciło kilkaset kilogramów tego narkotyku.

maw/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze