51-letnia kobieta podejrzewana o profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej

Polska
51-letnia kobieta podejrzewana o profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej
Polsat News

Policja zatrzymała w poniedziałek 51-letnią kobietę podejrzewaną o dokonanie profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, do której doszło w Płocku (Mazowieckie) pod koniec kwietnia. Szef MSWiA podziękował policji za sprawną akcję.

Jak poinformowała rzeczniczka płockiej policji Marta Lewandowska, funkcjonariusze "po analizie zgromadzonego materiału ustalili dane osoby, która mogła mieć związek z tym przestępstwem".

 

- Dziś rano policjanci, na podstawie nakazu prokuratorskiego, weszli do jej mieszkania w Warszawie, gdzie w trakcie przeszukania ujawnili kilkadziesiąt obrazków z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi. W związku z tym 51-letnia kobieta została zatrzymana - podała rzeczniczka płockiej policji w komunikacie.

 

Jak zaznaczyła, w mieszkaniu zatrzymanej kobiety zabezpieczono także należący do niej sprzęt komputerowy. - Trwają czynności z jej udziałem - dodała Lewandowska.

 

Wcześniej szef MSWiA Joachim Brudziński podał, że "dziś rano @PolskaPolicja zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie profanacji wizerunku #Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku". "Osoba ta była wytypowana już od kilku dni ale przebywała za granicą. Jeszcze dziś zostaną postawione jej zarzuty z art. 196 KK" - napisał na Twitterze Brudziński.

 

 

W kolejnym Tweecie podziękował policji "za sprawną akcję z wytypowaniem i zatrzymaniem osoby podejrzewanej o profanację świętego od wieków dla Polaków wizerunku Matki Bożej". "Żadne bajanie o wolności i tolerancji NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących" - dodał. 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie