Debiut Virginie Viard dla Chanel

Kultura

Słynna paryska hala Grand Palais, która była już m.in. lotniskiem, supermarketem, zimową wioską, a nawet stacją kosmiczną, tym razem przekształcona została w stację kolejową. W roli maszynisty "Expressu Chanel", czyli dyrektora kreatywnego tego francuskiego domu mody, zadebiutowała Virginie Viard. Francuska projektantka zastąpiła, zmarłego w lutym, Karla Lagerfelda.

Virginie Viard, w swojej solowej kolekcji Chanel Cruise na zimę 2019/20 zaprezentowała m.in. szerokie kroje, poprzeplatane z kwiecistymi sukienkami oraz nadała nowe tchnienie tweedowym stylizacjom, z których słynie Chanel. Nie zabrakło też bermudów, które święciły triumfy w latach 80-tych oraz trenczy w kolorze ziemi, balerin i butów na tak zwanym słupku. Stylizacje ozdobione zostały naszyjnikami z pereł, kolorowymi  kokardami i czarnymi wstążkami, co można odczytać jako złożenie hołdu Karlowi Lagerfeldowi.

 

Pokaz kolekcji oglądały m.in. Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Ali MacGraw, Keira Knightley czy Lily-Rose Depp.

 

Virginie Viard była prawą ręką Karla Lagerfelda w Chanel przez ponad 30 lat. Po śmierci projektanta, to właśnie ona zajęła jego miejsce. Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku, dla Chanel projektował 36 lat.

Marzena Ignor/luq/ Polsat News, Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie