Karl Lagerfeld nie pojawił się na pokazie Chanel w Grand Palais

Kultura

Pokaz Chanel Haute Couture na wiosnę-lato 2019 był wyjątkowy. Nie chodzi wyłącznie o kreacje, które zostały pokazane podczas paryskiego tygodnia mody. Po raz pierwszy od 36 lat, na pokazie Chanel zabrakło dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody - Karla Lagerfelda. W finale pokazu, pojawiła się natomiast jego prawa ręka - Virginie Viard, która typowana jest na nową dyrektor kreatywną Chanel.

Najnowszy pokaz Chanel przeniósł gości do toskańskiej willi, pełnej palm, roślinności i z basenem po środku. W ten właśnie sposób została zaaranżowana słynna paryska hala Grand Palais, w której od lat organizowane są pokazy Chanel.

 

Kolekcja francuskiego domu mody zainspirowana została modą z XVIII wieku, pełnej piór, cekinów i zdobień. Na wybiegu królowały długie rozkloszowane suknie, spódnice zakończone falbaną, a także charakterystyczne dla Chanel – tweedowe damskie garnitury, minispódniczki i marynarki z ramionami o ostrej linii. Włosy modelek były natapirowane i podniesione do góry, a ich uszy zdobiły kwiatowe kolczyki.

 

Tradycyjnie, pokaz Chanel zamknęła modelka wystylizowana na pannę młodą. Po prezentacji kolekcji, zamiast Karla Lagerfelda, gratulacje zbierała Virginie Viard. Według agencji Associated Press, Karl Lagerfeld poprosił Virginie Viard, by to ona  wyszła do publiczności i reprezentowała ich oboje, bo czuł się zmęczony. Bez podania więcej szczegółów.

 

Francuska projektantka współpracuje z Karlem Lagerfeldem od ponad 30 lat. Są również przyjaciółmi. Według spekulacji, to właśnie ona miałaby zostać następczynią Karla Lagerfelda w fotelu dyrektora artystycznego domu mody Chanel, gdy ten pójdzie na emeryturę. 

 

Karl Lagerfeld tworzy dla Chanel od 1983 roku. Od ponad 50 lat pracuje również dla włoskiego domu domy Fendi oraz prowadzi markę sygnowaną własnym nazwiskiem. Karl Lagerfeld produkuje też perfumy i kosmetyki. Jest także fotografem.

 

Na pokazie nie zabrakło Kristen Stewart, która jest twarzą perfum marki Chanel.

Reuters

 

Marzena Ignor/ked/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze