Schetyna: to, co udało się zbudować po 1989 r. wymaga twardego potwierdzenia

Polska

To wszystko, co udało nam się zbudować po roku 1989 wymaga twardego potwierdzenia i dzisiaj, właśnie 3 maja, takie zobowiązania podejmujemy - oświadczył w piątek szef PO Grzegorz Schetyna, który wraz z politykami Platformy, zasadził dąb w warszawskim Parku Traugutta.

Politycy Platformy Obywatelskiej zasadzili w piątek dąb w warszawskim Parku Traugutta by, jak powiedział Schetyna, nawiązać do podobnego wydarzenia sprzed stu lat, gdy posadzono dąb upamiętniający Konstytucję 3 maja. W Parku Traugutta poza Schetyną obecni byli wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, a także Andrzej Halicki i Tomasz Siemoniak.

 

- Tutaj, w miejscu symbolicznym jesteśmy dlatego, by posadzić ten dąb - powiedział Schetyna dziennikarzom. - Miejsce jest symboliczne i sprawa jest symboliczne, bo 3 maja 1919 roku posadzono tu dąb szacunku dla konstytucji 3 maja - dodał. Wówczas odbyło się to w obecności naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego, biskupa polowego Stanisława Galla oraz pierwszego ambasadora USA w Polsce podkreślił lider PO.

 

- Dziś jesteśmy tu po to, by przywołać historię i powiedzieć, że 3 maja to dla nas jest wyzwanie - mówił Schetyna. Jak podkreślił, wyzwanie to dotyczy przyszłości, sprawnego, dobrze zarządzanego państwa, umocowanego w UE, zdolnego do obrony w wyniku obecności w NATO.

 

- To wszystko, co udało nam się zbudować po 1989 dzisiaj wymaga twardego potwierdzenia i dzisiaj, właśnie 3 maja, takie zobowiązania podejmujemy - podkreślił Schetyna.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie