Prof. Hübner w "Graffiti": poprę inicjatywę wpisania członkostwa w UE do konstytucji

Polska

- Ta ustawa, która wprowadziła Dzień Flagi, budzi w Polakach potrzebę kultywowania pewnych świętości dla nas wszystkich wspólnych. Spotykamy się wszyscy bez względu na to, jaki kolor reprezentujemy jako partie z różnymi poglądami. Idziemy z tą samą flagą i to jest najładniejsze - powiedziała w programie "Graffiti" prof. Danuta Hübner, kandydatka Koalicji Europejskiej do PE.

Zdaniem prof. Hübner, "transformacja zmieniła nastawienie do wszystkiego, co polskie". - Coraz bardziej ludzie postrzegają to autentycznie, jako coś naszego, także flagę - podkreśliła.


Zaznaczyła, że "nigdy nie zetknęła się z nikim, kto chciałby zastąpić polską flagę flagą Unii Europejskiej". - Słyszałam to tylko wczoraj w hasłach nacjonalistów - stwierdziła w rozmowie z Wojciechem Dąbrowskim.


Według niej, "flaga europejska nie jest ekwiwalentem narodowej flagi. Jest symbolem czegoś wspólnego, co nas łączy".

 

"Polexit jest czymś, co istnieje mentalnie"


Profesor powiedziała także, że "była z Polakami podczas całego procesu wchodzenia do UE i widzi na co dzień, jak ważne dla nas jest członkostwo w Unii". - Każdy, kto sobie wyobraża, że pewnego dnia rozpadnie się Unia, że któregoś dnia Polska może wyjść z UE, jest w wielkim błędzie - tłumaczyła.


Jak dodała, "to byłoby ogromne zagrożenie dla Polski, która geopolitycznie jest gdzie jest i zawsze będzie". - Dla nas Unia powinna być stałym krajobrazem. Myślę, że poprę inicjatywę wpisania członkostwa w UE do konstytucji - podkreśliła.


Według profesor, "polexit jest czymś, co istnieje mentalnie". - To oznacza oderwanie się od wartości europejskich, od integracji - tłumaczyła.

 

Propozycje PSL i Gowina

 

W środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w liście skierowanym do wszystkich posłów RP zwrócił się z prośbą o poparcie projektu PSL ws. wpisania członkostwa Polski w UE do konstytucji. Jest to powiedzenie "sprawdzam", czy autentycznie chcą, żeby Polska była w UE - dodał.

 

W programie "Wydarzenia i Opinie" wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że 3 maja "przedstawi propozycję, która pójdzie znacznie dalej niż to, co zaproponował lider PSL".

prz/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie