Hübner: przedstawiciele PiS głosowali przeciwko przyznaniu dodatkowego miejsca w PE dla Polski

Polska
Hübner: przedstawiciele PiS głosowali przeciwko przyznaniu dodatkowego miejsca w PE dla Polski
Wikimedia.org/Silar

- Przedstawiciele PiS w Komisji Konstytucyjnej głosowali przeciwko przyznaniu Polsce 52. miejsca w Parlamencie Europejskim - powiedziała w Radiu ZET Danuta Hübner. Polska ma szansę na dodatkowy mandat w PE w związku z Brexitem. Część miejsc opuszczonych przez eurodeputowanych z Wielkiej Brytanii zostanie podzielona między pozostałe państwa. Jedno z nich może przypaść naszemu krajowi.

- Walczyłam o to jak lwica. Przeszliśmy przez głosowanie Komisji, ale jest jeszcze głosowanie plenarne - mówiła europosłanka PO.


- To, co mnie martwiło, że grupa polityczna z przedstawicielami partii rządzącej była przeciwko tej propozycji. Miejmy nadzieję, że nawet bez udziału PiS uda się przegłosować to dodatkowe miejsce - dodała.


Danuta Hübner była też pytana o środowe głosowanie nad odwołaniem Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego PE: - Mam wrażenie, że dołączę do tych, którzy będą głosować za jego odejściem.


Jak mówiła europosłanka PO, istnieje możliwość, że stanowisko zwolnione przez polityka PiS nie zostanie obsadzone przez Polaka. Wszystko zależy od grupy parlamentarnej, w której oprócz Prawa i Sprawiedliwości są jeszcze inne partie.

 

Aktualizacja: Hübner w rozmowie z reporterem Polsat News tłumaczyła szczegóły głosowania ws. 52. miejsca dla Polski w Parlamencie Europejskim.

 

 

Radio ZET, fot. Wikimedia.org/Silar

grz/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie