Lubuskie: seria włamań do mieszkań, garaży, budynków gospodarczych. Zatrzymano trzech mężczyzn

Polska
Lubuskie: seria włamań do mieszkań, garaży, budynków gospodarczych. Zatrzymano trzech mężczyzn
Polsat News

Policjanci z Sulechowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o serię włamań do mieszkań, garaży i budynków gospodarczych w pow. zielonogórskim. Zarzuty w tej sprawie usłyszał także paser - poinformowała w czwartek rzeczniczka zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

Podejrzani są mieszkańcami gminy Babimost w wieku od 17 do 19 lat. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami zagrożone karą od roku do 10 lat więzienia.

 

Łączna wartość skradzionych przedmiotów wynosi ponad 20 tys. zł., a straty spowodowane podczas samych włamań to kolejne kilka tysięcy.

W tej sprawie zarzuty paserstwa usłyszał także czwarty mężczyzna. Według policji kupował i pomagał w ukryciu towaru pochodzącego z włamań. Teraz grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Kilkanaście włamań do mieszkań

 

Złodzieje grasowali na terenie gmin Babimost i Kargowa. Łącznie policja odnotowała tam kilkanaście włamań do mieszkań, garaży i budynków gospodarczych. Znikały z nich m.in. kosiarki, piły spalinowe oraz wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość m.in. sprzęt wędkarski czy też narzędzia.

 

"Dotychczas śledczy udowodnili podejrzanym co najmniej 10 czynów. Po włamaniu do garażu w Babimoście wyjechali z niego samochodem właściciela. Po wyładowaniu skradzionego towaru porzucili go na jednej z bocznych dróg" - dodała rzeczniczka.

Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać.

 

Śledczy sprawdzają czy podejrzani nie mają na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

las/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie