Prezes PiS do niepełnosprawnej: jest taka prośba o to, żeby nas popierać, a nie przeszkadzać

Polska

- Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło, i z całą pewnością się zmieni. Tylko jest taka prośba o to, żeby nas popierać, a nie przeszkadzać - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie o sytuacji osób niepełnosprawnych z Justyną Kieresińską z Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych.

Na wtorkowym spotkaniu wyborczym z emerytami i rencistami w Krakowie do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zwróciła się niepełnosprawna Justyna Kieresińska.

 

"Pomysły są. Państwa grupa będzie bardziej wsparta"

 

- Wszystkie grupy usiłujecie zaspokoić, ale tej, która ma najmniejszą siłę przebicia, bo niepełnosprawni mają najmniejszą siłę przebicia i nacisku, jakoś nie. Czy jest na to jakiś pomysł? - spytała.

 

- Pomysły są. Z całą pewnością państwa grupa będzie bardziej wsparta niż jest wspierana dotychczas. Nie mogę się z panią zupełnie zgodzić, że ona nie jest wspierana - odparł prezes PiS. Na uwagę kobiety, że 1100 zł emerytury, które otrzymuje i jednorazowe 880 zł (tzw. trzynasta emerytura) "to nie jest żaden program", prezes PiS stwierdził, że "jest bardzo różnie w różnych wypadkach". Kaczyński powiedział, że nie jest w tym momencie w stanie operować dokładnymi liczbami.

 

"Jest po prostu pewna kolejność działań"

 

- Wraz ze wzrostem możliwości państwa, a my z całą pewnością będziemy w stanie do tego wzrostu doprowadzić, te sprawy będą załatwiane, tylko po prostu nie jesteśmy w stanie wszystkiego załatwić od razu - mówił prezes PiS.

 

Dodał, że po ubiegłorocznym sejmowym strajku rodziców osób niepełnosprawnych, niepełnosprawni dostali "szereg różnych dodatkowych wsparć".

 

Podkreślił, że "to wszystko jest planowane i brane pod uwagę", ale "jest po prostu pewna kolejność działań". - Nie jesteśmy w stanie załatwić wszystkiego. Polska naprawdę przez wiele lat była bardzo źle rządzona - dodał, zwracając się do Kieresińskiej.

 

"Lepiej żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach"

 

Proszony przez nią o jakąś konkretną deklarację w sprawie wsparcia dla osób niepełnosprawnych, Kaczyński powiedział: - Naprawdę lepiej żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach, bo chodzi o to, żeby to wykorzystać przeciwko nam. Zapewniam panią, (...) Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło, i z całą pewnością się zmieni. Tylko jest taka prośba o to, żeby nas popierać, a nie przeszkadzać.

pgo/grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie