Ponad połowa głosujących poparła zawieszenie strajku nauczycieli. Wyniki sondy polsatnews.pl

Polska
Ponad połowa głosujących poparła zawieszenie strajku nauczycieli. Wyniki sondy polsatnews.pl
Polsat News

57,9 proc. głosujących w naszej sondzie poparło decyzję ZNP o zawieszeniu strajku nauczycieli. 42,1 proc. było przeciwnego zdania. Piątek jest ostatnim, 19. dniem strajku. Szef ZNP Sławomir Broniarz oświadczył, że jeśli rząd nie spełni warunków zgłoszonych przez związek, we wrześniu protest zostanie wznowiony. Nie wykluczył, że do akcji przyłączą się inne "pokrzywdzone" grupy zawodowe i społeczne.

W czwartek, 25 kwietnia, tuż po godz. 13 Sławomir Broniarz ogłosił, że ZNP zawiesza strajk.

 

- Zawieszamy, ale go nie kończymy - powiedział. - Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania. Oczekujemy rzeczowej, męskiej postawy - podkreślił. Strajk zawiesiło też Forum Związków Zawodowych.

 

Broniarz dodał przy tym, że protestujący nauczyciele korzystają z doświadczeń także innych grup zawodowych i społecznych "lekceważonych przez rząd", np. lekarzy, pielęgniarek, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. - Tych wszystkich, którzy czują się przez ten rząd poniżani, a którzy stanowią ogromną siłę - podkreślił.

 

Ponieważ wielu nauczycieli nie kryło rozczarowania i rozgoryczenia decyzją o zawieszeniu strajku, a wielu internautów wyrażało zaskoczenie tą informacją w czwartek opublikowaliśmy na portalu sondę. 

 

Zadaliśmy jedno pytanie: czy popierasz decyzję ZNP o zawieszeniu strajku. 57,9 proc, głosujących odpowiedziało TAK. 42,1 proc. wybrało odpowiedź NIE.

 

W sondzie oddano ponad 4,2 tys. głosów.

 

Strajk w szkołach rozpoczął się w poniedziałek, 8 kwietnia. Zorganizowały go Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Do akcji przystąpiła też część nauczycieli z oświatowej "Solidarności" oraz niezrzeszonych w związkach. Gdy wówczas w sondzie na portalu zapytaliśmy o poparcie dla strajku 83,8 proc. głosujących poparło protest pracowników oświaty. Przeciw było 16,2 proc. głosów. 

dro/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej
Czy popierasz decyzję ZNP o zawieszeniu strajku?
  • TAK
    57,9%
  • NIE
    42,1%
Głosów: 4241

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie