Zdecydowana większość głosujących poparła strajk nauczycieli. Wyniki sondy polsatnews.pl

Polska
Zdecydowana większość głosujących poparła strajk nauczycieli. Wyniki sondy polsatnews.pl
PAP/Jakub Kaczmarczyk

83,8 proc. osób, które wzięły udział w głosowaniu na stronie polsatnews.pl, poparło protest pracowników oświaty. Przeciwnego zdania było 16,2 proc. respondentów. W sondzie polsatnews.pl głos oddało niemal 310 tys. internautów.

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Biorą w nim też udział nauczyciele niezrzeszeni w związkach. Według ZNP we wtorek w strajkowało 74,29 proc. szkół i przedszkoli. W środę i w czwartek - według związkowców - skala protestu była na tym samym poziomie. Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej podawało w poniedziałek, że protestuje 48,5 proc. szkół i placówek.

 

polsatnews.pl

 

 

Dla ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w kraju w piątek po 9:00 rozpoczął się egzamin z języka obcego, trzecia i ostatnia część egzaminu gimnazjalnego. Piątek jest jednocześnie piątym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

msl/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!