Broniarz: premier nie wie, o czym mówi. Dworczyk: to chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia

Polska
Broniarz: premier nie wie, o czym mówi. Dworczyk: to chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia
Polsat News

"Kulturalnie i merytorycznie. To chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia" - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk, komentując słowa prezesa ZNP Sławomira Broniarza, który stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki "nie wie, o czym mówi".

Szef ZNP, odnosząc się do otwarcia przez premiera obrad okrągłego stołu edukacyjnego, ocenił, że szef rządu "nie wie, o czym mówi". Zwrócił uwagę na słowa premiera o tym, by "nie dolewać paliwa do dziurawego baku". Morawiecki powiedział to w kontekście poprawy efektywności systemu edukacji.

 

- Pan premier ma odwagę - żeby nie powiedzieć czelność - mówić, że dolewając paliwa do dziurawego baku, my się nie poprawimy? Szkoda czasu na tego rodzaju dialog - stwierdził Broniarz. - Ktoś, kto w swoim pierwszym słowie pokazuje wyraźnie, że nie ma bladego pojęcia, co robią nauczyciele w szkole i próbuje nas po raz pięćdziesiąty z rzędu skonfliktować ze społeczeństwem, nie zasługuje na to, żebyśmy tracili czas na słuchanie tego rodzaju obelżywych uwag - dodał.

 

"Kulturalnie i merytorycznie"

 

Do słów Broniarza odniósł się w piątek na Twitterze szef KPRM. "Kulturalnie i merytorycznie. To chyba tyle, jeżeli chodzi o chęć porozumienia:(" - napisał Dworczyk.

 

 

W centrum konferencyjnym na PGE Narodowym trwa okrągły stół edukacyjny zorganizowany z inicjatywy premiera. Obrady koncentrują się wokół czterech tematów: uczeń, nauczyciel, jakość edukacji i nowoczesna szkoła.

 

ZNP, FZZ i większość organizacji pracodawców zapowiedziało, że nie weźmie udziału w tej inicjatywie. Przedstawiciele Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" zadeklarowali udział w obradach w charakterze obserwatorów.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie