"PiS traktuje instrumentalnie spór z nauczycielami" vs "rząd nie chce się wdawać w pyskówki"

Polska

- Jeżeli popatrzymy, jak PiS instrumentalnie traktuje ten spór, żeby obrzydzić nauczycieli społeczeństwu, to ja uprzedzam, że to się dla wszystkich źle skończy po prostu. Nauczyciele są ludźmi, którzy wychowują nasze dzieci - powiedział Mirosław Suchoń z Nowoczesnej, który wraz z warszawskim radnym Jackiem Ozdobą był gościem w programie "Punkt Widzenia".

- Działania polityczne, które prowadzi pan Sławomir Broniarz, wizerunkowe, doprowadziło do tego, że dziś mamy dwie strony tego sporu. Jedna z tych stron, to niestety strona polityczna, związana z Grzegorzem Schetyną, który precyzyjnie zaplanował z panem Broniarzem termin tego strajku podczas kampanii wyborczej i niestety to działa na niekorzyść nauczycieli - stwierdził z kolei Ozdoba.


- Dzisiaj mówienie o tym, że nauczyciele nie zasiądą do stołu, to jest inicjatywa polityczna, która jest związana z PO. To, co w tej chwili robi rząd, to po prostu merytorycznie, bardzo odpowiedzialnie się zachowuje, bo nie chce wdawać się w tego typu pyskówki - podkreślił radny PiS.

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie