Grupiński: PO nie weźmie udziału w okrągłym stole ws. oświaty

Polska
Grupiński: PO nie weźmie udziału w okrągłym stole ws. oświaty
Polsat News

Platforma Obywatelska nie weźmie udziału w okrągłym stole ws. oświaty - poinformował w środę Rafał Grupiński (PO). W jego ocenie, okrągły stół to "PR-owa zagrywka na czas". - Nie powinien w nim brać udziału nikt rozsądny, komu na sercu leży polska szkoła - ocenił poseł.

Okrągły stół na temat problemów w edukacji ma się odbyć w piątek o godz. 12 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Zaproszenie na debatę wystosowane zostało m.in. do posła PO-KO Rafała Grupińskiego - jako przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

 

Polityk potwierdził w środę w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że zaproszenie otrzymał, jednak nie zamierza wziąć udziału w okrągłym stole.

 

- Chcę wyraźnie powiedzieć, że w tej formule tzw. okrągłego stołu nie będę brać udziału i nie powinien brać udziału nikt rozsądny, komu naprawdę leży na sercu polska szkoła - ocenił poseł PO-KO.

 

Dopytywany, dodał iż nie sądzi, aby ktokolwiek z PO wziął udział w piątkowej dyskusji.

 

"Zagrywka PR-owa"

 

Zwrócił uwagę, że spór zbiorowy nauczycieli z rządem rozpoczął się 10 stycznia.

 

- I okrągły stół powinien być w styczniu najpóźniej, a nie teraz i to jeszcze po egzaminach gimnazjalnych i ósmoklasistów, bo to jest po prostu wyłącznie PR-owa zagrywka w pewnym scenariuszu gry na czas - ocenił polityk Platformy.

 

- Okrągły stół miał być zaraz po świętach, jest w ostatnim dniu, czyli w piątek, tygodnia poświątecznego, bo im później, tym dla PiS wydaje się lepiej, bo może grać na zmęczenie nauczycieli, bo może starać się przedłużać ten strajk, by oskarżać nauczycieli o jego źródła, a tymczasem źródła są w fatalnych decyzjach MEN i w braku uszanowania postulatów nauczycielskich - przekonywał Grupiński.

 

Według informacji przekazanych w zeszłym tygodniu przez premiera Mateusza Morawieckiego zaproszenia na okrągły stół zostały wystosowane do związków zawodowych, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, rodziców i opozycji. Debata ma objąć cztery obszary, związane z: uczniami, nauczycielami, jakością edukacji oraz "nowoczesną szkołą".

 

Zaproszenia na piątkowe obrady nie przyjęły: Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych. 

 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie