Popularność Macrona niska jak nigdy dotąd

Świat
Popularność Macrona niska jak nigdy dotąd
PAP/EPA/YOAN VALAT / POOL

Tylko 27 proc. Francuzów jest zadowolonych z działalności prezydenta Emmanuela Macrona, co jest najniższym takim wskaźnikiem od czasu, gdy blisko dwa lata temu objął on najwyższy urząd w państwie - ujawnił najnowszy sondaż, którego wyniki opublikowano w sobotę.

Sondaż ten przeprowadził instytut badania opinii publicznej Opinionway w dniach 17-18 kwietnia w reprezentatywnej grupie 1057 osób w wieku 18 lat lub starszych. Margines błędu ustalono na 1,5 do trzech punktów procentowych.

 

Pełne zadowolenie z prezydentury Macrona zadeklarowało tylko 5 proc. respondentów, natomiast 20 proc. jest nią rozczarowane, a 40 proc. bardzo rozczarowane. Jak się zaznacza, wezwania głowy państwa do ogólnonarodowej akcji odbudowy spustoszonej pożarem paryskiej katedry Notre Dame nie wywarły tu żadnego dodatniego wpływu.

 

Najniższa od 2017 roku jest także społeczna akceptacja działalności premiera Edouarda Philippe'a, która spadła do 29 proc. Popularność ministra spraw wewnętrznych Christophe'a Castanera, bezpośrednio odpowiedzialnego za interwencje sił bezpieczeństwa wobec demonstracji "żółtych kamizelek", zmniejszyła się od marca o pięć punktów procentowych, do 27 proc.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie