Po wypadku autokaru na Maderze 16 osób nadal w szpitalu. Ich życie nie jest zagrożone

Świat
Po wypadku autokaru na Maderze 16 osób nadal w szpitalu. Ich życie nie jest zagrożone
PAP/EPA/HOMEM GOUVEIA

Po środowym wypadku autokaru na Maderze w piątek w szpitalu pozostawało 16 osób, z czego dwie na oddziale intensywnej terapii - podał portugalski dziennik "Observador", powołując się na dyrekcję szpitala w Funchal. Życie żadnego z rannych nie jest zagrożone.

Spośród 16 osób przebywających w szpitalu 14 - to Niemcy. Pozostali dwaj to Portugalczycy - kierowca autokaru i przewodnik wycieczki. Stan zdrowia kierowcy na razie nie pozwala na przesłuchanie go przez policję - informował "Observador".

 

Bezpośrednio po wypadku do szpitala trafiło 28 osób, w tym 26 Niemców; później jedna osoba zmarła, a 11 wypisano ze szpitala.

 

Do wypadku, w którego następstwie ogółem zginęło 29 osób, doszło w środę późnym popołudniem w miejscowości Canico, w południowo-wschodniej części Madery. Autokar podczas jazdy w dół wypadł z drogi, przekoziołkował i spadł kilka metrów w dół, zatrzymując się na budynku mieszkalnym.

 

W pojeździe znajdowała się grupa niemieckich turystów, głównie emerytów, którzy przybyli na portugalską wyspę na wielkanocny wypoczynek.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie