Policja dementuje informacje o napaści na autokar izraelskiej wycieczki

Polska
Policja dementuje informacje o napaści na autokar izraelskiej wycieczki
Polsat News

Warszawska policja zdementowała informacje podane w poniedziałek przez portal Times of Israel o postrzeleniu uzbrojonego w nóż pijanego mężczyzny, który rzekomo próbował się wedrzeć do autokaru izraelskiej wycieczki. Jak podkreślił rzecznik policji, incydent nie miał charakteru antysemickiego.

Times of Israel poinformował - powołując się na doniesienia izraelskiego portalu Walla - że w Warszawie miała miejsce napaść na autokar izraelskiej wycieczki licealistów. Jak podał portal, dwóch pijanych mężczyzn próbowało wedrzeć się do autokaru. Jeden z nich, uzbrojony w nóż, miał został postrzelony przez ochroniarza wycieczki.

 

Izraelski portal odnotował, że ochroniarz był polskim obywatelem, a stan zdrowia rzekomego postrzelonego nie jest znany. "Na miejsce zdarzenia wezwano polską policję, która aresztowała dwóch mężczyzn. Sprawę szybko rozwiązano, żaden z Izraelczyków nie został ranny" - dodał.

 

W artykule napisano też, że "w Polsce odnotowuje się ostatnio wzrost antysemickich incydentów, zwłaszcza w internecie".

 

Informacje izraelskich mediów zdementowała warszawska policja.

 

Rzecznik Komendy Rejonowej Policji dla Śródmieścia nadkom. Robert Szumiata wyjaśnił, że pod jednym z hoteli w okolicy ul. Nowogrodzkiej doszło do sprzeczki między trzema Polakami - ochroniarzem wynajętym przez izraelską wycieczkę oraz dwoma pijanymi mężczyznami. W czasie incydentu Izraelczycy przebywali w hotelu.

 

Po sprzeczce pijani mężczyźni zaczęli iść dalej, a ochroniarz udał się za nimi prewencyjnie.

 

"Mężczyźni, gdy zobaczyli, że ochroniarz za nimi idzie - a był rosły i postawny - przestraszyli się i jeden z nich wyciągnął malutki scyzoryk, który miał przy sobie, żeby odstraszyć - w ich mniemaniu - napastnika" - relacjonował Szumiata. Ochroniarz w odpowiedzi wyciągnął broń, po czym obezwładnił jednego z mężczyzn i wezwał policję. W zdarzeniu nie padły jednak strzały.

 

Dwaj pijani mężczyźni zostali przewiezieni do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

 

Jak podkreślił Szumiata, incydent nie miał antysemickiego kontekstu.

 

Krótko po zamieszczeniu przez policję informacji o faktycznym przebiegu wydarzenia Times of Israel usunął artykuł.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie