O "nowej piątce" PiS głosem dziecka. Spot z życzeniami wielkanocnymi od premiera

Polska
O "nowej piątce" PiS głosem dziecka. Spot z życzeniami wielkanocnymi od premiera
Twitter/Kancelaria Premiera

Najpierw dziecięcy głos przedstawia rządowe projekty należące do "nowej piątki" PiS, a następnie premier składa życzenia świąteczne - tak prezentuje się spot opublikowany na Twitterze przez Kancelarię Premiera Mateusza Morawieckiego.

W minutowym spocie małe dziecko opowiada, jakie pozytywne zmiany dotyczą jej rodziny: dziadkowie dostaną trzynastą emeryturę i będą mogli częściej przyjeżdżać dzięki przywróconemu połączeniu autobusowemu, rodzice będą od lipca dostawać 500 plus na każde dziecko, a zaczynająca pracę kuzynka do ukończenia 26 lat nie będzie płacić podatku dochodowego.


Na filmie Mateusz Morawiecki jest gościem wielopokoleniowej rodziny przy świątecznym stole.

- Życzę wszystkim rodakom w kraju oraz Polakom przebywającym z dala od ojczyzny spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych - powiedział premier na nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

 

"Nowa piątka"

 

Pod koniec lutego prezes Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii w Warszawie zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. nową piątkę Kaczyńskiego. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

maw/zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie