Ochojska: choruję na raka piersi. "Nie rezygnuję z kandydowania do Europarlamentu"

Polska

Kandydatka Koalicji Europejskiej w wyborach do PE Janina Ochojska poinformowała we wtorek za pośrednictwem Twittera, że kilka dni temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Oświadczyła, że nie rezygnuje z kandydowania w zbliżających się wyborach.

Ochojska jest "jedynką" na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

 

"Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu. Jak Państwo wiecie kandyduję do Parlamentu Europejskiego i chcę Państwu powiedzieć, że nie rezygnuję z kandydowania" - powiedziała Ochojska w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

 

 

Dodała, że kandydowanie do PE jest dla niej bardzo ważnym etapem w życiu.

 

"To co dotychczas robiłam w PAH-u chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim" - powiedziała założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

"Żeby kiedy spotka nas ta choroba mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu. I każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, żeby przezwyciężać wszystkie trudności związane z tą chorobą" - dodała.

 

Ochojska poinformowała, że będzie komunikować się z wyborcami w kampanii za pomocą Facebooka, Twittera oraz na Skypie.

 

- Życzę Państwu dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych. Żeby nadzieja, która niesie się zmartwychwstaniem była udziałem nas wszystkich. Dziękuję bardzo - powiedziała.

 

W internecie szybko pojawiło się wiele słów wsparcia.

 

"Tak Pani Janino, ma Pani rację, to może być jedynie „tylko etap w życiu”. Dziękuję, że się Pani nie ukrywa z chorobą... to bardzo ważne dla wielu Amazonek. Życzę siły i cierpliwości. To tylko sytuacja przejściowa, bardzo w to wierzę" - pisała dziennikarka Polsat News Joanna Górska.

 

"Pokonania kolejnych przeszkód, tym razem osobistych, by móc świat czynić lepszym! Przede wszystkim zdrowia, powodzenia w kampanii i pomimo okoliczności, Zdrowych, Spokojnych Świat Wielkanocnych. Do zobaczenia we Wrocławiu" - pisał były minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 

"Dziękuję Wam za solidarność, ciepłe, wspierające słowa" - komentowała Ochojska.

 

WIDEO: Ochojska: dziś zawód nauczyciela nie ma szacunku

 

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie