PiS przed Koalicją Europejską, Kukiz'15 spada pod próg wyborczy. Eurosondaż dla "GW"

Polska
PiS przed Koalicją Europejską, Kukiz'15 spada pod próg wyborczy. Eurosondaż dla "GW"
Polsat News

Według eurosondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej" Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 36 proc. i wyprzedza Koalicję Europejską - 33 proc. - informuje piątkowa "GW".

"GW" publikuje najnowszy sondaż przed wyborami do europarlamentu. Wynika z niego, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby 36 proc. wyborców. Poparcie dla Koalicji Europejskiej zadeklarowało 33 proc. respondentów.

 

"Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Biedronia z wynikiem 14 proc., Konfederacja (Korwin-Mikke, Liroy, Winnicki, Braun) i Lewica Razem (Razem, UP, RSS) zdobywają po 5 proc., Kukiz’15 ma 4 proc. poparcia i spada pod próg wyborczy" - czytamy w "GW".

 

Gazeta wylicza, że "gdyby takie wyniki padły w majowych wyborach do europarlamentu, PiS miałby 20 europosłów, KE - 19, Biedroń - 8, a Konfederacja i Lewica Razem po 2". Dziennik zaznacza jednocześnie, że "gdyby podobne wyniki były jesienią w wyborach do Sejmu, PiS nie utrzymałby władzy".

 

Badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone dla "Gazety Wyborczej" metodą CATI w dniach 4-9 kwietnia na próbie 1600 osób.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie