Złota antena dla Cyfrowego Polsatu za Społeczną odpowiedzialność biznesu

Biznes
Złota antena dla Cyfrowego Polsatu za Społeczną odpowiedzialność biznesu
gospodarka4zero.pl

Cyfrowy Polsat jest jednym z laureautów konkursu Złote Anteny rozstrzygniętego podczas 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Konkurs popularyzuje osoby i firmy, które przyczyniły się do rozwoju rynku telekomunikacyjnego, technologii informacyjno-komunikacyjnych i transformacji gospodarki.

Złote Anteny przyznawane są przez niezależną Kapitułę w czterech kategoriach: Człowiek Roku; Innowator Roku; Lider Gospodarki 4.0 i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

 

Ta ostatnia kategoria skierowana jest "do instytucji/firm/inicjatyw, które poprzez swoje działania realizują ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadząc etyczne i przejrzyste działania biznesowe oddziałują pozytywnie na gospodarkę, środowisko, pracowników oraz społeczności lokalne".

 

Złotą antenę w kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu otrzymał Cyfrowy Polsat.

 

Bezpieczeństwo, pomoc dzieciom, promocja sportu

 

Jak uzasadniła kapituła, "Grupa Polsat od ponad 20 lat prowadzi działania o charakterze społecznym w trzech obszarach: bezpieczeństwa, pomocy dzieciom i promocji sportu. 2018 rok był wyjątkowy dla Grupy Polsat w każdym z nich". 

 

"Minęło 15 lat współpracy sieci Plus z ratownikami wodnymi i górskimi m.in. w zakresie zapewniania numerów ratunkowych. Z kolei Fundacja Polsat, pomagająca od 22 lat chorym dzieciom, przekazała w tym czasie na cele statutowe ponad 230 mln zł, a podczas piętnastu edycji Mikołajkowego Bloku Reklamowego zebrano ponad 19 mln zł na leczenie i rehabilitację najmłodszych. Rok 2018 w Grupie Polsat to także 20-lecie współpracy sieci Plus z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. To najdłużej trwający i modelowy przykład współpracy z zakresu sponsoringu sportowego w Polsce, która od 2 dekad pomaga rozwijać polską siatkówkę. W tym czasie wszystkie reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet zdobyły na najróżniejszych turniejach łącznie aż 43 medale, z czego 20 złotych" - głosi uzasadnienie.

 

Złote Anteny wręczono podczas Wielkiej Gali w środę, 3 kwietnia. Nagrodę dla Cyfrowego Polsatu odebrał Dariusz Działkowski z Grupy Polsat.

dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie