Proksa: nikogo za strajkowanie karać nie będę

Polska
Proksa: nikogo za strajkowanie karać nie będę
Polsat News

To indywidualna decyzja każdego nauczyciela, czy brać udział w strajku, czy nie. Nikt nie ma zamiaru ich z tego rozliczać. A na pewno nie ja. Nie ma mowy o jakichkolwiek sankcjach - mówi szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa w piątkowym wydaniu "Super Expressu".

Na pytanie "SE", czy kazał karać związkowców z "Solidarności", którzy dołączyli do strajku nauczycieli, Proksa opowiedział, że to kolejny fake news. - W życiu czegoś takiego nie powiedziałem. Na konferencji prasowej zadawano mi wiele pytań. Mówiłem wówczas, że w statucie związku są paragrafy mówiące o dyscyplinowaniu organizacji związkowych - podkreślił.

 

Przewodniczący odniósł się również do działań minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. - Jeżeli chodzi o minister Zalewską, to już dawno ją ostrzegaliśmy, że wydłużony staż i nowa ocena pracy nauczyciela rozgrzeją oświatę do czerwoności. Szkoda, że aby to zrozumieć, trzeba było doprowadzić do protestu - powiedział. Jego zdaniem minister nie wykazała się wyczuciem nastrojów w oświacie. - Działa wbrew oczekiwaniom tego środowiska - ocenił szef oświatowej "S".

bas/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie