Partia Kierowców dołączyła do Konfederacji. Z jej list wystartuje do Parlamentu Europejskiego

Polska
Partia Kierowców dołączyła do Konfederacji. Z jej list wystartuje do Parlamentu Europejskiego
Polsat News

Kandydaci z Partii Kierowców będą startować w wyborach do PE z list Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. O podpisaniu w środę porozumienia w tej sprawie poinformowali: szef koła poselskiego Konfederacji Jacek Wilk oraz liderka Partii Kierowców Halszka Bielecka.

Podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie Bielecka poinformowała, że kandydaci z Partii Kierowców będą startować do europarlamentu z ósmego miejsca list wyborczych Konfederacji we wszystkich okręgach. "Od dzisiaj (...) oficjalnie przyłączmy się do Konfederacji" - oświadczyła.

 

- My się cieszymy, bo nie ma tygodnia, w którym ktoś nowy nie przyłączyłby się do nas i nie zasiliłby Konfederacji"- powiedział Wilk. Dodał, że Partia Kierowców jest "szczególnie cennym nabytkiem".

 

- Pomijając nawet fakt, że kierowcy to jest prawie każdy z nas, to trzeba podkreślić, że kierowcy są chyba najbardziej uciskaną grupą w Polsce, i to na wiele sposobów - fiskalnie, bo wystarczy spojrzeć ile opłat, podatków, ile akcyzy jest w litrze paliwa, żeby zobaczyć, jak bardzo "sfiskalizowana" jest jazda samochodem - mówił polityk.

 

Pakiet mobilności wyeliminuje polskich przewoźników

 

Wilk mówił też, o coraz większych utrudnieniach przy wjeżdżaniu do centrów miast czy "coraz dziwniejsze, czasami absurdalne przepisy" oraz ostatnie rozwiązania wprowadzane przez Unię Europejską, która - jak mówił - "uchwala antypolski i »antyprzewozowy«, jeśli chodzi o polskich przewoźników, pakiet mobilności".

 

- Ten pakiet mobilności tak naprawdę wyeliminuje w dużej części, albo może w całości, polskich przewoźników, bardzo utrudni życie  dziesiątkom-setkom tysięcy ludzi żyjących w Polsce z przewozu, którzy podróżują za granicę, którzy przywożą towary. Więc to jest kolejne działanie europejskie, skierowane przeciwko Polsce i przeciwko jednej z czołowych branż polskich, przeciwko takiej branży, która rzeczywiście do tej pory mogła w Unii Europejskiej odnosić sukcesy - powiedział.

 

Zapewniał, że także dlatego Konfederacja startuje w eurowyborach, żeby "tego typu antypolskie działania, skierowane tylko i wyłącznie pod kątem interesu określonych państw, żeby tego typu działania blokować".

 

"Ten głos nas wzmacnia"

 

- Tym cenniejsza jest inicjatywa Partii Kierowców, która się do nas przyłącza, bo ten głos nas wzmacnia i ten głos powoduje, że będziemy jeszcze mocniej o tych sprawach mówić, a więc walczyć nie tylko o interesy kierowców w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej, w Unii Europejskiej, która naszych przewoźników, nasz transport, już po prostu bezczelnie, oficjalnie zwalcza - stwierdził Wilk.

 

Bielecka zapewniła, że kandydaci jej partii będą realizować postulaty Partii Kierowców. - Skupimy się na ochronie prawa, będziemy przeciwko dyskryminacji, zarówno zawodowych kierowców, jak również przedsiębiorców, ale także zwykłych kierowców, którzy po prostu potrzebują sprawiedliwego traktowania - oświadczyła.

 

Pytana o struktury Partii Kierowców przyznała, że jest to "stosunkowo nowy twór", bo partia ta została zarejestrowana dwa tygodnie temu, ale rozwija się w całej Polsce. - Mamy już ponad sześć tysięcy zgłoszeń od kandydatów do partii. Znajdujemy ludzi, którzy są aktywistami z różnych dziedzin. Nie reprezentujemy tylko kierowców prywatnych, mamy ludzi, którzy m.in. pracują w fundacjach pomagających osobom poszkodowanym w wypadkach - powiedziała Bielecka.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie