Odwołano zarząd Stoczni Szczecińskiej. Radna PiS została p.o. prezesa

Biznes
Odwołano zarząd Stoczni Szczecińskiej. Radna PiS została p.o. prezesa
Wiki Commons/włodi/CC BY-SA 2.0

Dotychczasowy zarząd Stoczni Szczecińskiej został odwołany - poinformowały w piątek służby prasowe spółki. Pełniącą obowiązki prezesa zarządu została Małgorzata Jacyna-Witt.

11 kwietnia ukonstytuowana została rada nadzorcza Stoczni Szczecińskiej - poinformowały służby prasowe w oświadczeniu. Rada dokonała wyboru Małgorzaty Jacyny - Witt na swego przewodniczącego. Na wiceprzewodniczącego rady wybrano Łukasza Stackiewicza, natomiast Pawłowi Kamińskiemu powierzono obowiązki sekretarza rady. Artur Nojszewski pełni rolę członka rady.

 

"Zakład nie podaje szczegółów"

 

Na tym samym posiedzeniu decyzją rady z dniem 11 kwietnia br. odwołany został dotychczasowy zarząd w osobach prezesa Andrzeja Strzebońskiego i wiceprezesa Marka Bączkowskiego.

 

Rada nadzorcza delegowała Jacynę-Witt (radna PiS zachodniopomorskiego sejmiku - red.) do czasowego wykonywania czynności członka zarządu spółki od 11 kwietnia do 31 maja br. oraz powierzyła jej pełnienie funkcji prezesa zarządu. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

 

Spółka nie podała w oświadczeniu powodów zmian. Pytana o to Izabella Maruszczak ze służb prasowych stoczni powiedziała, że zakład nie podaje szczegółów sprawy.

 

KE: publiczna pomoc niezgodna z prawem

 

W marcu br. rada nadzorcza Stoczni Szczecińskiej wybrała na kolejną trzyletnią kadencję zarządu spółki na stanowisko prezesa zarządu Strzebońskiego, a na wiceprezesa Bączkowskiego.

 

Do historycznej nazwy Stocznia Szczecińska powrócono w połowie października ub.r. Wcześniej zakład funkcjonował pod nazwą Szczeciński Park Przemysłowy. Powołany on został do zarządzania aktywami po zlikwidowanej Stoczni Szczecińskiej Nowa. Park zarządzał 45 ha z najważniejszą infrastrukturą stoczniową: halami produkcyjnymi, pochylniami, nabrzeżem i suwnicami.

 

Produkcję w Stoczni Szczecińskiej Nowa wstrzymano w styczniu 2009 r., ponieważ Komisja Europejska uznała, że udzielona wcześniej stoczniom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna była niezgodna z unijnym prawem. Majątek stoczni sprzedano, a pracowników zwolniono.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie