Śledztwo w sprawie niegospodarności byłego zarządu spółki Port Lotniczy Radom

Biznes
Śledztwo w sprawie niegospodarności byłego zarządu spółki Port Lotniczy Radom
pixabay.com/ ionutscripcaru

Śledztwo w sprawie wyrządzenia spółce Port Lotniczy Radom szkody majątkowej w wysokości ponad 408 tys. zł przez byłych członków zarządu wszczęła w środę prokuratura w Radomiu. Sprawa dotyczy niekorzystnej - zdaniem śledczych - umowy najmu siedziby spółki.

 

- Śledztwo dotyczy wyrządzenia spółce w okresie od 12 marca 2014 r. do 30 czerwca 2018 r. znacznej szkody majątkowej przez członków zarządu Portu Lotniczego Radom poprzez zawarcie niekorzystnej umowy najmu - poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas. Dodała, że szkoda została oszacowana na ponad 408 tys. zł.

 

Umowa najmu dotyczyła ostatniej siedziby spółki - przy ul. Kaszubskiej w Radomiu. Zawarł ją w 2014 r. ówczesny prezes Tomasz Siwak. W maju 2017 r. nowa prezes Dorota Rajkowska przedłużyła ją na kolejne dwa lata.

 

Zawiadomienie do prokuratury złożył prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, które kupiło w październiku ub. roku radomskie lotnisko. - Sprawa jest na etapie początkowym. W ciągu trzech miesięcy prokurator podejmuje czynności procesowe, zbiera dokumentację i następnie będzie decydował o dalszym biegu sprawy - zaznaczyła rzeczniczka prokuratury.

 

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom Wschód.

 

Za przestępstwo określone w art. 296 par. 1 Kodeksu karnego grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

 

ZOBACZ TEŻ: Lotnisko Chopina planuje rozbudowę. Chodzi o terminal i drogi startowe

 

ked/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!