Są pierwsze dane dotyczące strajku nauczycieli w Warszawie

Polska
Są pierwsze dane dotyczące strajku nauczycieli w Warszawie
PAP/Tomasz Gzell

Od rana do strajku w Warszawie przystąpiło 8328 z 10 798 nauczycieli - powiedziała na poniedziałkowej konferencji wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska. Chodzi o nauczycieli, którzy zgodnie z planem powinni stawić się w szkołach o godz. 8.

W konferencji prasowej w warszawskim Centrum Bezpieczeństwa oprócz Kaznowskiej uczestniczyli: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, szefowa stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor oraz burmistrzowie dzielnic. Wcześniej podczas posiedzenia sztabu kryzysowego burmistrzowie składali raporty o sytuacji w dzielnicach w związku z rozpoczynającym się w poniedziałek strajkiem nauczycieli.

 

Kaznowska podkreśliła, że zaprezentowane dane pokazują sytuację o godz. 10, a ostateczne informacje będą dostępne późnym popołudniem.

Jak poinformowała, od piątku trzy kolejne placówki przystąpiły do strajku mimo wcześniejszych deklaracji, że tego nie zrobią.

 

- Na ten moment do strajku od rana przystąpiło 8328 nauczycieli z 10 798 nauczycieli - to są ci nauczyciele, którzy o godz. 8 powinni zgodnie z planem pracy zgłosić się do pracy. 1509 nauczycieli nie przystąpiło do strajku (...), 961 nauczycieli nie przystąpiło również do pracy z powodów innych aniżeli strajk, więc są to zwolnienia lekarskie - powiedziała wiceprezydent stolicy.

jm/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie