Ochojska: dziś zawód nauczyciela nie ma szacunku

Polska

- Jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym i niestety patrzymy na ludzi poprzez zarobki. Dlatego zawód nauczyciela nie jest dziś szanowany - mówiła Janina Ochojska w programie "Wydarzenia i Opinie". Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej zapewniła, że w strajku nauczycieli "nie chodzi tylko o pieniądze", ale o "to, by pokazać, że jest jakaś granica".

Janina Ochojska powiedziała, że popiera strajk nauczycieli. - Traktuję strajk nauczycieli jako strajk o godność zawodu nauczyciela. Nie chodzi tylko o pieniądze. Chodzi o to, żeby pokazać, że to, co się dzieje w edukacji, jest dla nauczycieli nie do przyjęcia - zapewniała na antenie Polsat News.

 

"Do PE chcę prowadzić kampanię pozytywną"

 

Ochojska będzie kandydatką Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu dolnośląsko-opolskim. Jej kontrkandydatką będzie minister edukacji Anna Zalewska, "jedynka" na liście Zjednoczonej Prawicy.

 

- Chcę prowadzić kampanię pozytywną. Na temat pracy pani Zalewskiej wypowiedzą się wyborcy, to nie jest moją rolą. Jest nią przedstawienie swojej kandydatury i zaprezentowanie tego, co mogłabym zrobić w Parlamencie Europejskim i jaki to przyniesie efekt dla Polski - mówiła Ochojska.

 

Zapewniła, że Koalicja Europejska zwiększa szanse wyborcze. - Gdyby osobno któraś z tych partii zaproponowała mi kandydowanie - nie zgodziłabym się - dodała w rozmowie z Piotrem Witwickim.

 

- Chciałabym, żeby polityka migracyjna Unii Europejskiej szła bardziej nie w kierunku ograniczania możliwości dotarcia do Europy, ale pomagania ludziom w miejscu ich pochodzenia albo w pobliżu - podsumowała Ochojska.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

bas/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie