Ochojska apeluje do Owsiaka: Jurek nie możesz rezygnować. Jesteś nam potrzebny

Polska
Ochojska apeluje do Owsiaka: Jurek nie możesz rezygnować. Jesteś nam potrzebny
Polsat News

"Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny" - napisała na Twitterze Janina Ochojska, szefowa w Polskiej Akcji Humanitarnej, gdy Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP.

"Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP" - powiedział Jerzy Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal działała.

 

 

Gdy w poniedziałek po południu lekarze poinformowali o śmierci Adamowicza Ochojska napisała, że "to nie powinno się zdarzyć". "Zginał podczas wypełniania swoich obowiązków obywatelskich czyniąc dobro. (...)  Oto do czego doprowadziły nas podziały i rozbudzanie nienawiści. Zapłaciłeś najwyższą cenę" - oświadczyła szefowa PAH.

 

 

Poniżej: konferencja prasowa, na której Jerzy Owsiak poinformował o swojej rezygnacji.

 

 

Nie przyznaje się do winy

 

Prezydent Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Zatrzymanemu na miejscu zdarzenia sprawcy, 27-letniemu Stefanowi W., prokuratura postawiła zarzut zabójstwa.

 

Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury, mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia. Nie przyznaje się do winy.

dro/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie