CBA zatrzymało kolejne 6 osób podejrzewanych o wystawianie fałszywych faktur VAT

Polska
CBA zatrzymało kolejne 6 osób podejrzewanych o wystawianie fałszywych faktur VAT
CBA/zdjęcie ilustracyjne

Sześć osób w sprawie wyłudzenia podatku VAT zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie prokuratora podkarpackiego wydziału zamiejscowego ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Jak poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa, zatrzymani zostali Krystian P., Marek P., Przemysław R., Remigiusz S., Waldemar H. i Piotr W. Prokurator postawił im zarzuty i zastosował wobec nich środki zapobiegawcze.

 

W toku postępowania prokuratura ustaliła, że zatrzymani dopuścili się przestępstw skarbowych polegających na uzyskaniu bezpodstawnego zwrotu podatku VAT w wysokości od 12 tys. do ponad 120 tys. zł. Przedstawiono im zarzuty popełnienia oszustwa kwalifikowanego oraz przestępstw skarbowych.

 

Wobec zatrzymanych, z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator zastosował środki zapobiegawcze. Są to poręczenia majątkowe w kwotach od 10 do 30 tys. zł. W stosunku do trzech z nich dodatkowo prokurator zastosował dozór policyjny.

Zarzucane czyny zagrożone są karą do ośmiu lat pozbawiania wolności.

maw/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze