Prawie 2 mln zł chce wydać resort Gowina na promocję reformy szkolnictwa wyższego

Polska
Prawie 2 mln zł chce wydać resort Gowina na promocję reformy szkolnictwa wyższego
Flickr/Jorge Láscar

1,98 mln zł przeznaczyło ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego na ogólnopolską kampanię promującej reformę szkolnictwa wyższego. Zakłada ona m.in. reklamy w kinach, na dworcach PKP, w pociągach, na ulicach i w internecie. Kampania ma ruszyć przed wyborami.

Do przetargu na przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii zgłosiło się łącznie siedem agencji.

 

Postępowanie podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje realizację kampanii poprzez emisję spotów w komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach (m.in. Warszawa, Kraków, Pyskowice, Siewierz), w kinach, pociągach Pendolino i Intercity w postaci naklejek na stoliki i spotów na ekranach LCD oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej. Budżet tych działań wynosi 1,66 mln zł.
 

Drugie etap to współpraca z influencerami (blogerami/vlogerami) działającymi w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube) i produkcja 400 książeczek dla osób w wieku 7-12 lat. Koszt to niespełna 316 tys zł.

 

Do tej pory nie ogłoszono, kto wygrał przetarg.

 

Kampania outdoorowa ma być realizowana na przełomie kwietnia i maja lub w lipcu, a działania w internecie - od kwietnia do czerwca.

 

Ustawa 2.0

 

Forsowana przez ministra nauki  i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, nazywana też Ustawą 2.0 lub Konstytucją dla nauki weszła w życie 1 października 2018 r. Zastąpiła cztery ustawy: prawo o szkolnictwie wyższym, ustawę o zasadach finansowania nauki, ustawę o stopniach i tytule naukowym, a także ustawę o kredytach i pożyczkach studenckich.

 

Zmiany budziły wiele kontrowersji  wsród pracowników naukowych i studentów. Jedna z nich dotyczyła m.in. łączenia dyscyplin naukowych i  nowej ich klasyfikację zgodnej z założeniami OECD. Zamiast 102 dyscyplin po zmianach będzie 45 dyscyplin (w tym artystyczne).

 

Kwestionowano też zapis, że urzędujący sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Sądu Administracyjnego, w tym sędziowie w stanie spoczynku, mają prawo do dożywotniego zatrudnienia na uczelni bez względu na wynik ich oceny pracowniczej.

jm/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie