Oświatowa "Solidarność" zapowiedziała protest głodowy od poniedziałku

Polska
Oświatowa "Solidarność" zapowiedziała protest głodowy od poniedziałku
PAP/Radek Pietruszka

Jeżeli postulaty pracowników oświaty nie zostaną uwzględnione przez rząd, to w poniedziałek przedstawiciele "Solidarności" rozpoczną protest głodowy - poinformował w czwartek szef Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.

Jak dotąd udział w głodówce, której miejscem będzie budynek kuratorium oświaty w Krakowie, zadeklarowało kilka osób. Decyzja o proteście głodowym zapadała podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Krakowie.

 

W spotkaniu tym wzięło udział ponad 40 przedstawicieli "Solidarności". Wciąż mają oni nadzieję, że przedstawiciel rządu przyjedzie do Krakowa, aby z nimi rozmawiać. Poinformowali, że będą kontynuować okupację w kuratorium oświaty w Krakowie.

 

Choć "Solidarność" zapowiada, że nie przyłączy się do strajku ZNP, zaplanowanego na 8 kwietnia, to nie zaprzecza, że nauczyciele zrzeszeni w Solidarności wezmą udział w strajku. "Solidarność" uważa, że strajk ZNP zaszkodzi dzieciom i młodzieży, ponieważ zbiegnie się z egzaminami gimnazjalnymi, ósmoklasistów i maturalnymi.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie