Klepacka: LGBT może nam podskoczyć. Protasiewicz komentuje: jestem zniesmaczony

Polska

- Pamiętajcie o trzech wartościach w jakich wzrastaliśmy: Bóg, Honor, Ojczyzna. LGBT może nam podskoczyć - powiedziała na opublikowanym w mediach społecznościowych filmiku windsurferka Zofia Klepacka. Do tych słów odnieśli się goście "Wydarzeń i Opinii" w Polsat News. - Jestem zniesmaczony - oświadczył Jacek Protasiewicz. - Mogę się podpisać pod jej słowami - stwierdził z kolei Zbigniew Girzyński.

Windsurferka Zofia Klepacka krytykowała prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego za podpisanie deklaracji LGBT+. W środę zamieściła w mediach społecznościowych nagranie wideo, na którym wyraziła wdzięczność osobom, które ją atakowały, bo dzięki nim udało się nagłośnić plany warszawskiego ratusza dot. "indoktrynacji dzieci przy pomocy karty".

 

- My, jako rodzice, nie pozwolimy na to. Możemy powiedzieć, że wygraliśmy tę batalię. Gdzie jest wasz lider Rabiej? Wyjechał na wakacje, czy gdzieś się schował - pytała.

 

Klepacka podziękowała również rodzicom, kibicom i wszystkim stowarzyszeniom, które protestowały przeciwko deklaracji LGBT+. - Niech nas Bóg błogosławi. Pamiętajcie o trzech wartościach w jakich wzrastaliśmy: Bóg, Honor, Ojczyzna. LGBT może nam podskoczyć - powiedziała.

 

 

"Wolałbym, żeby sportowcy zajmowali się uprawianiem sportu"

 

Do słów polskiej medalistki olimpijskiej odnieśli się goście Bogdana Rymanowskiego w programie "Wydarzenia i Opinie".

 

- Jestem zniesmaczony tym, co zobaczyłem - powiedział Jacek Protasiewicz (Unia Europejskich Demokratów). - Pewnie wiele osób z tego tzw. środowiska LGBT mogłoby być kibicami pani Klepackiej, ale myślę, że po tym wystąpieniu odebrałaby sobie kibiców - ocenił.

 

Jak dodał poseł klubu Nowoczesna, wolałby, żeby sportowcy, "dopóki uprawiają czynnie sport, zajmowali się głównie tym". - Nie zawsze, jak widać na tym filmie, wychodzi to mądrze - dodał.

 

"Jestem dumny"

 

Kandydat PiS w eurowyborach Zbigniew Girzyński powiedział natomiast, że jest dumny z tego, co Klepacka zrobiła dla polskiego sportu.

 

- Kibicowałem jej na igrzyskach olimpijskich, cieszę się, że zdobyła medal. Cieszę się, że w tej sprawie absolutnie mogę się z nią zgodzić i podpisać pod jej słowami - podkreślił.

 

Jak dodał, także dzięki zaangażowaniu Klepackiej, "zrobiono bardzo wiele, aby nie można było po cichu tej propagandy LGBT do polskich szkół wprowadzać".

 

Protasiewicz stwierdził jednak, że komentarz windsurferki był "bardzo krytyczny, na granicy obraźliwego". Jego zdaniem, Klepacka "okazała brak szacunku dla (pewnej - red.) grupy Polaków". - To też są obywatele Rzeczypospolitej - dodał.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

zdr/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie