6-letni Maciek, który uratował 3-latka nagrodzony. "Nie czuję się jak bohater"

Polska

- W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a Twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ty być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie - powiedział insp. Krzysztof Herzyk, komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej, podczas wręczania nagrody 6-letniemu Maciejowi za uratowanie 3-latka, który wyskoczył z okna.

6-letni Maciej z Czechowic-Dziedzic wykazał się odwagą ratując 3-latka, który skoczył z okna mieszkania usytuowanego na wysokości blisko trzech metrów. Chłopczyk podbiegł pod okno i w samą porę zdołał złapać dziecko, amortyzując upadek. Za tę bohaterską postawę podziękował mu Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk.

 

Mundurowy podkreślił, jak bardzo jest dumny z postawy chłopca.

 

- Dziękuję ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a Twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ty być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie - powiedział. Wręczył chłopcu dyplom uznania i prezenty m.in. policyjną maskotkę śląskiej policji - Sznupka. 

 

- Komendant dał mi dyplom. To super uczucie - powiedział z dumą w głosie 6-latek. - Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić - dodał. 

 

Insp. Herzyk złożył również gratulacje mamie Maćka - Patrycji, że wychowała tak odważnego i mądrego chłopca. - To wielkie wyróżnienie dla nas. Nigdy bym się nie spodziewała, że mógłby tak zareagować - powiedziała mama 6-latka.

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie