15-latek wiózł samochodem pijanego ojca. Cztery osoby trafiły do szpitala

Polska

15-letni chłopiec spowodował wypadek drogowy, w którego wyniku do szpitala trafiły cztery osoby - poinformowała we wtorek rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz. Na miejscu pasażera w aucie siedział 56-letni ojciec chłopca - miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do wypadku doszło w poniedziałek na ul. Łódzkiej w Kaliszu. - Na skrzyżowaniu z ulicą Kujawską zderzyły się dwa samochody osobowe. Z ustaleń policji wynika, że ford mondeo jechał od strony Zdun w kierunku Kalisza. W pewnym momencie spod sklepu wyjechał w ul. Łódzką ford fiesta. Doszło do zderzenia pojazdów - opowiedziała Jaworska-Wojnicz.

 

Siła uderzenia - zdaniem policji - była na tyle duża, że ford mondeo staranował dwa ogrodzenia domów i zatrzymał się w ogrodzie jednej z posesji. 

 

- Za kierownicą siedział 15-latek, oczywiście bez uprawnień, a obok niego ojciec, który był pod wpływem alkoholu - powiedziała rzecznik kaliskiej policji.

 

Do szpitala przewieziono trzy jadące fordem fiestą kobiety w wieku 38, 45 i 55. Jeszcze w poniedziałek po obserwacji wypisano je ze szpitala. - Natomiast ojciec chłopca przebywa na oddziale chirurgii - poinformował  rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

 

Mężczyzna odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nie mającej uprawnień, za co grozi grzywna do 5 tys. zł. Policja ustala okoliczności dotyczące sprawcy wypadku.

 

 

 

 

pgo/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie